[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
1- VETERANOS DECHIN (R. Czech)
2- URALMASH (Russia)
3- VOLAT (Belarus)

COMPETITION SCHEDULE

GROUP "A"
GROUP "B"
1- VYKOV (R. Czech)
2- VETERANOS PRAGA (R. Czech)
3- NEMIROFF (Israel)
GROUP "A"
GROUP "B"
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Uralmash
2
2
0
0
6
2
6
+4
2
Volat
2
1
0
1
5
6
3
-1
3
Veteranos Dechin
2
0
0
2
1
4
0
-3
  
Uralmash
Volat
5
2
Volat
Veteranos Dechin
3
1
Veteranos Dechin
Uralmash
0
1
  
Veteranos Praga
Vikov
1
2
Nemiroff
Veteranos Praga
0
6
Vikov
Nemiroff
10
1
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Vikov
2
2
0
0
12
2
6
+10
2
Veteranos Praga
2
1
0
1
7
2
3
+5
3
Nemiroff
2
0
0
2
1
16
0
-15
  
16/09/2016
11:30     URALMASH – VOLAT (GROUP “A”) (Hall “A”)                 
12:45     VETERANOS PRAGA – VYKOV (GROUP “B”) (Hall “A”)

17/09/2016
10:00     VOLAT - DECHIN – (GROUP “A”) (Hall “A”)
11:30     NEMIROFF - VETERANOS PRAGA (GROUP “B”) (Hall “A”)

18/09/2016  
10:00     VIKOV - NEMIROFF (GROUP “B”) (Hall “A”)
11:15     DECHIN  - URALMASH (GROUP “A”) (Hall “A”)

19/09/2016
10:00     SF 1: A1  -  B2 (Hall “A”)    
10:00     SF 2: B1  -  A2 (Hall “B”)
15:30     FINAL (Hall “B”)
  

COMPOSITION  OF  GROUPS

FINAL
19.09
15:30
Uralmash
Vikov
1
3
  
SEMIFINALS
19.09
10:00
Uralmash
Veteranos Praga
2
1
19.09
10:00
Vikov
Volat
6
0
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL VII EUROPEAN CUP

OF VETERANS +50 FUTSAL 2016 

VIKOV (R. Czech)
URALMASH (Russia)
VETERANOS PRAGA (R. Czech)
VOLAT (Belarus)
VETERANOS DECHIN (R. Czech)
NEMIROFF (Israel)

                                       
VII EUROPEAN CUP 2016 FUTSAL
 VETERANS +50
  
EUROPEAN CUP OF MICROFUTSAL 3X3
 VETERANS +50
FINAL
19.09
12:30
Uralmash
Volat (*)
0
0
(*) Match winner by penalty (0-1)
SEMIFINALS
19.09
11:15
Uralmash
Vikov
3
2
19.09
11:15
Veteranos Praga
Volat
2
5
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL EUROPEAN CUP

OF VETERANS +50 MIKROFUTSAL 2016

VOLAT (Belarus)
URALMASH (Russia)
VIKOV (R. Czech)
VETERANOS PRAGA (R. Czech)
NEMIROFF (Israel)
VETERANOS DECHIN (R. Czech)

                                       
1- VETERANOS DECHIN (R. Czech)
2- URALMASH (Russia)
3- VOLAT (Belarus)

COMPETITION SCHEDULE

GROUP "A"
GROUP "B"
1- VYKOV (R. Czech)
2- VETERANOS PRAGA (R. Czech)
3- NEMIROFF (Israel)
17/09/2016
10:00     NEMIROFF - VIKOV -  (GROUP “B”) (Hall “B”)                 
11:15     DECHIN  - URALMASH (GROUP “A”) (Hall “B”)

18/09/2016
10:00     URALMASH – VOLAT (GROUP “A”) (Hall “B”)
11:15     VYKOV - VETERANOS PRAGA (GROUP “B”) (Hall “B”)
12:30      VOLAT - DECHIN – (GROUP “A”) (Hall “A”)
12:30      VETERANOS PRAGA - NEMIROFF (GROUP “B”) (Hall “B”)

19/09/2016
11:15     SF 1: A1  -  B2 (Hall “A”)    
11:15     SF 2: B1  -  A2 (Hall “B”)
12:30     FINAL (Hall “A”)
  

COMPOSITION  OF  GROUPS

GROUP "A"
GROUP "B"
 
Team
P
C
T
J
PG
GA
P
D
1
Uralmash
2
2
0
0
8
2
6
+6
2
Volat
2
1
0
1
3
1
3
+2
3
Veteranos Dechin
2
0
0
2
2
10
0
-8
  
Veteranos Dechin
Uralmash
2
7
Uralmash
Volat
1
0
Volat
Veteranos Dechin 
3
0
  
Nemiroff
Vikov
0
3
Vikov
Veteranos Praga
2
3
Veteranos Praga
Nemiroff
3
1
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
Veteranos Praga
2
2
0
0
6
3
6
+3
2
 Vikov
2
1
0
1
5
3
3
+2
3
Nemiroff
2
0
0
2
1
6
0
-5