[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediafotos-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal

UEFS Cup
MALE
  

XIV - UEFS  Cup - 2010 Prague, Czech Republic

1. Chemcomex Praga (Czech Republic)
2. Nizna Volga Saratov (Russia)
3. V. Velikij Novgorod (Russia)
4. Deddi Kaliningrad (Russia)
5. VRZ Gomel (Belarus)
6. Beaucaire Futsal (France)
7. Futsal LLivia (Catalonia)
8. MJEP Champs Futsal (France)
9. Benago Praha (Czech Republic)

XIII - UEFS  Cup - 2009 Amposta, Catalonia

1. Niznja Volga (Russia)
2. Okhrana (Belarus)
3. Podvodnik (Russia)
4. MJC Champs Futsal (France)
5. La Sauce Carlesienne (France)
6. Comforsa Ripoll (Catalonia)
7. FS La Garriga (Catalonia
8. FK Frague Trencin (Slovakia)
9. Bombardaci Vetni (Czech Republic)
10. AEFS Amposta (Catalonia)
11. SICO Jilemnice (Czech Republic)
12. CAS Mancuso Sarno (Italy)

XII - UEFS  Cup - 2008 Nowa Ruda, Poland

1. Almaz Alrosa (Russia)
2. Chemcomex (Czech Republic)
3. Niznja Volga (Russia)
4. JE Mora La Nova (Catalonia)
5. CFS La Garriga (Catalonia)
6. Piast (Poland)
7. Flash Express (France)
8. Fenix (Czech Republic)

XI - UEFS cup - 2007 Lloret de Mar, Spain

1. Almaz Mirnyj (Russia)
2. Refordenia Alicante (Spain)
3. Kominte Jestřabí (Czech Republic)
3. Koncentrat Nerjungri (Russia)
5. Novabrick Policka (Czech Republic)
6. AT Badajoz (Spain)
7. COMFORSA Rippol (Catalonia)
8. TORRE Mont Roig (Catalonia)
9. BALTIC futsal (England)

X - UEFS Cup - 2006 Brest, Belarus

1. Merkury Brest (Belarus)
2. Dinamo Moskva (Russia)
3. Arsenal Bela Cerkvev (Ukraine)
3. T.R. Ekaterinburg (Russia)
5. GRANIT Mikascevici (Belarus)
6. FK Papandopulos (Grece)
7. San Feliu de Guixol (Catalonia)
8. SF BLACK KNIGHT(Australia)

IX - UEFS Cup - 2005 Minsk, Belarus

1. Koncentrat Nerjungri (Russia)
2. Akademia Minsk (Belarus)
3. Morales (Spain)

VIII - UEFS Cup - 2005 Badajoz, Spain

1. DINAMO Moscow (Russia)
2. SEF Minsk (Belarus)
3. ANTIMUF Pardubice (Czech Republic)
4. TOLLERES Siamo (Spain)

VII - UEFS Cup - 2004 Baranovichi, Belarus

1. IMPULS Yakutsk (Russia)
2. MIMA-MIZUNO Trnava (Slovakia)
3. POLIGRAN Moscow (Russia)
4. ATLANT Baranovichi (Belarus)
5. UNIVERSITET-SPARTAK Vitebsk (Belarus)

VI - UEFS Cup - 2003 Moscow, Russia

1. POLIGRAN-VNUKOVO Moscow (Russia)
2. AMSA FC (Spain)
3. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)
4. STRABAK LABRIKO (Czech Republic)
5. SHTORM Yalta (Ucraine)
6. EREBUNI (Armenia)

V - UEFS Cup - 2001 Alicante, Spain

1. UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)
2. JUVE Bratislava (Slovakia)
3. GEST ALONSO EXPERT Corbeta (Spain)
4. FAN Noisiel (France)

IV - UEFS Cup - 2000 Moscow, Russia

1. POLIGRAN Moscow (Russia)
2. G.D.R. PALHAIS (Spain)
3. ENERGETIK Novolukoml (Belarus)

III - UEFS Cup - 1998 Nerungi - Republic Sakha (Yakutia), Russia

1. KONCENTRAT Nerungi (Russia)
2. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)
3. AJAX Kenitra (Marocco)
4. FAN Noisiel (France)
5. EL PARQUE Arganda (Spain)

II - UEFS Cup - 1997 Alcudia-Mallorca, Spain

1. FIESTA-ATLANT Kingisepp (Russia)
2. PRETENSATS FERRIOL Mallorca (Spain)
3. VIX ZILINA (Slovakia)
4. GDC MOVELMODA (Portugal)

I - UEFS Cup - 1995 Sines, Portugal

1. POLIGRAN Moscow (Russia)
2. TENAGIL Badajoz (Spain)
3. G.D. OS ENCARNADOS (Portugal)
4. VARTA FSK (Slovakia)