[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediafotos-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal

XIX European Cup of Champions club - 2009 Primorsko, Bulgaria

1. Dinamo Moskva (Russia)
2. Chemcomex (Czech republic)
3. Zorkij Krasnogorsk (Russia)
4. VRZ (Belarus)
5. TDE Espardenya Masquefa (Catalonia)
6. Trencin (Slovakia)
7. Beaucaire Futsal (France)
8. CEZ Razpredelenie (Bulgaria)

XVIII European Cup of Champions club - 2008 Albena, Bulgaria

1. Dinamo Moskva (Russia)
2. T.R. Ekaterinburg (Russia)
3. Ochrana Minsk (Belarus)
4. Dinamo Donbas (Ucraine)
5. Comforsa Ripoll (Catalonia)
6. Nadim Sofia (Bulgaria)
7. Premium Stonava (Czech republic)
8. Carqueinanne (France)

XVI European Cup of Champions club - 2007 Antalya, Turkey

1. Dinamo Moskva (Russia)
2. Donbas Doneck (Ucraine)
3. VITBA Vitebsk (Belarus)
4. Sant Pau Seguries (Catalonia)
5. Chemcomex Prag (Czech republic)
6. Baltic futsal London (England)

XV - European Cup of Champions club - 2006 Torrevieja, Spain

1. KONCENTRAT Nerjunri (Russia)
2. PROMOCIONES Cartagena (Spain)
3. CE BRASIL Barcelona (Catalonia)
3. VPS NOVABRICK Policka (Czech republic)
5. Solo Electric Sydney (Australia)

XIV - European Cup of Champion Clubs - 2005 Luhacovice, Czech Republic

1. ALMAZ Mirnyj (Russia)
2. JEREVAN Slavicin (Czech Republic)
3. REFORDENIA Alicante (Spain)
4. FK Sant Pau de Seguries (Catalonia)
5. Cernomorec Malorecensk (Ucraine)
6. Ellolast Novolukoml (Belarus)

XIII - European Cup of Champion Clubs -2004 Solnechnogorsk, Russia

1. ALMAZ-ALROSA Mirny (Russia)
2. ELLAST Novolukoml (Belarus)
3. CHEMCOMEX Praga (Czech Republic)
4. SHTURM Yalta (Ucraine)
5. SANTANA Lisboa (Portugal)

XII - European Cup of Champion Clubs -2003 Moscow, Russia

1. DINAMO Moscow (Russia)
2. ALMAZ-ALROSA Mirny (Russia)
3. SLOV-MATIC Bratislava (Slovakia)
4. REFORDENIA Denia (Spain)
5. JEREVAN Slavichin (Czech Republic)
6. SPARTAK UNIVERSITET Vitebsk (Belarus)

XI - European Cup of Champion Clubs -2002 Kosice, Slovakia

1. SPARTAK Moscow (Russia)
2. SPARTAK Vitebsk (Belarus)
3. IZOLEX Kosice (Slovakia)
4. CHEMCOMEX Praga (Czech Republic)
5. TEGAMAR (Spain)
6. LOMBARDIA (Italy)

X - European Cup of Champion Clubs - 2001 Moscow, Russia

1. VORTO-SPARTAK-2 [SPARTAK-ALLIANCE]
2. ENERGETIK nOVOLUKOML
3. ALMAZ Mirny (Russia)
4. MEDVEDI OLYMPIA Hostice (Czech Republic)
5. IZOLEX Kosice (Slovakia)
6. AFB BOUDEME Martigues (France)

X - European Cup of Champion Clubs - 2000 (Not held)


IX - European Cup of Champion Clubs - 1999 Ibiza, Spain

1. ALMAZ Mirny (Russia)
2. FJ ANTUNES Lasa (Portugal)
3. GASIFRED AT Ibiza (Spain)
4. ATLANT Minsk (Belarus)
5. SK SICO (Czech Republic)
6. PERPETUUM Bratislava (Slovakia)
7. ALLIANCE (Belgium)
8. MISTRAL Grenoble (France)

VIII - European Cup of Champion Clubs - 1998 Sousel, Portugal

1. G.D. 1 DE MAIO Barreiro (Portugal)
2. SPARTAK Moscow (Russia)
3. IZOLEX-BRAZIL Kosice (Slovakia)
4. TEISSEIRE Grenoble (France)

VII - European Cup of Champion Clubs - 1997 GuimarĂ¡es, Portugal

1. FJ ANTUNES-LASA (Portugal)
2. CD PALICRISA Badajoz (Spain)
3. KONCENTRAT Yakutia (Russia)
4. AFB BOUDEME Martigues (France)
5. IZOLEX-BRAZIL Kosice (Slovakia)
6. POZEMY STABVY Prerov (Czech Republic)
7. ENERGETIK Vitebsk (Belarus)
8. PLASTIK-SHERIFF Tiraspol (Moldavia)

VI - European Cup of Champion Clubs - 1996 Havirov, Czech Republic

1. PD SENICA (Slovakia)
2. POLIGRAN Moscow (Russia)
3. BAT Havirov (Czech)
4. ATLANT Minsk (Belarus)
5. PALICRISA Badajoz (Spain)
6. BOUDEME Martigues (France)

V - European Cup of Champion Clubs - 1995 Puerto de Santa Maria, Spain

1. PUERTO SANTA MARIA Hogarsur (Spain)
2. BELOMAR Losboa (Portugal)
3. SPARTAK Moscow (Russia)
4. PD SENICA (Slovakia)
5. PLASTIK Tiraspol (Moldavia)
6. MISTRAL Grenoble (France)
7. MIKESKA Ostrava (Czech Republic)
8. SPORTING TURRO Milan (Italy)
9. LOKOMOTIV Vitebsk (Belarus)

IV - European Cup of Champion Clubs - 1994 Cadiz, Spain

1. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)
2. C.P. VIRGILI de CADIZ (Spain)
3. POLIGRAN Moscow (Russia)
4. BAT Havirov (Czech)
5. GLASSIG Kosice (Slovakia)
6. MISTRAL Grenoble (France)
7. AGRO Kishinev (Moldavia)
8. R.H. BROWN SPORT (England)

III - European Cup of Champion Clubs - 1993 Palma de Mallorca, Spain

1. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)
2. BUADES ELECTRICISTA (Spain)
3. P.D. SENICA (Slovakia)
4. BAT Havirov (Czech)
5. ALMAZ Mirny (Russia)
6. A.S.P.T.T. CANNES (France)
7. DANYPEL MILANO FUTSAL (Italy)
8. R.H. BROWN SPORT (England)

II - European Cup of Champion Clubs - 1992 Setubal/Lisboa, Portugal

1. JAEN F.S. OLIVA SECAVI Jaen (Portugal)
2. ESTRELAS da AVENIDA Lisboa (Portugal)
3. MAJA SENICA Bratislava (Czech Republic)
4. ALMAZ Mirny (Russia)
5. HARGITA FUTSAL BUDAPEST (Hungary)
6. A.S.P.T.T. CANNES (France)
7. G.S. DANYPEL MILANO (Italy)

I - European Cup of Champion Clubs - 1991 Jaen, Spain

1. JAEN F.S. OLIVA SECAVI Jaen (Portugal)
2. CORREIO da MANHA Lisboa (Portugal)
3. KOSMOS NETOPYR Havirov (Czech)
4. MAYAK Tallinn (USSR)
5. HAR-YAM HAIFA (Israel)
6. IDEA TOURS (Hungary)
7. A.S.MILANO (Italy)
8. COLNE SPORT (England)
9. TRINITE FUTSAL (France)
  
UEFS Champions League
MALE