[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
EUROPEAN CUP 2015 FUTSAL
 VETERANS +40
1- BT JEZEK (Czech R.)
2- NEMIROFF (Israel)
3- RAPID BEERNEM (Belgium)
4- ACSI BERGAMO (Italy)

COMPOSITION OF GROUPS

COMPETITTION SCHEDULE

GROUP "A"
GROUP "B"
1- VYKOV (Czech R.) 
2- SK JILOVE (Czech R.)
3- BOBRI (Belarus)

RESULTS AND STANDINGS


EUROPEAN CUP 3X3 MICROFUTSAL
  VETERANS +40

GENERAL CLASSIFICATION  FINAL EUROPEAN CUP 2015 VETERANS +40, 2015

1st
Bobri (Belarus)
2nd
SK Jilove (Czech R.)
3rd
BT Jezek (Czech R.)
3rd
Nemiroff (Israel)
5th
Rapid Beernem (Belgium)
6th
Vykov (Czech R.)
7th
ACSI Bergamo (Italy)
                                                    
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL EUROPEAN CUP 2014 VETERANS +40,

 MICROFUTSAL 3X3 2015

Nemiroff (Israel)
BT Jezek (Czech R.)
Rapid Beernem (Belgium)
Bobri (Belarus)
SK Jilove (Czech R.)
ACSI Bergamo (Italy)


                                                       
  
10/06/2015
11:30  JEZEK - NEMIROFF                      
11:30  RAPID BEERNEM - ACSI BERGAMO
12:30  VYKOV - JILOVE                                                 
           
11/06/2015
10:00  ACSI BERGAMO - JEZEK                               
10:00  NEMIROF - RAPID BEERNEM 
11:00  JILOVE  - BOBRI                           
                                          
12/06/2015  
11:30  NEMIROFF - ACSI BERGAMO
11:30  JEZEK - RAPID BEERNEM
12:30  VYKOV - BOBRI 

12/05/2015
15:30  SEMIFINAL: (A1 - B2)
15:30  SEMIFINAL: (B1 - A2)

13/05/2015
09:45  FINAL

  
GROUP "A"
GROUP "B"
1. BT JEZEK (Czech R.)
2. NEMIROFF (Israel)
3. RAPID BEERNEM (Belgium)
4. ACSI BERGAMO (Italy)
1. VYKOV (Czech R.)
2. SK JILOVE (Czech R.)
3. BOBRI (Belarus)
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
10.06
11:30
1
Jezek - Nemiroff
6
1
10.06
11:30
2
Rapid Beernem - ACSI Bergamo
22
1
11.06
10:00
1
ACSI Bergamo - Jezek
0
18
11.06
10:00
2
Nemiroff - Rapid Beernem
7
3
12.06
11:30
1
Nemiroff - ACSI Bergamo
21
1
12.06
11:30
2
Jezek (*) - Rapid Beernem
4
4
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
BJ JEZEK (*)   
3
2
1
0
28
5
8
+23
2
NEMIROFF
3
2
0
1
29
10
6
+19
3
 RAPID BEERNEM
3
1
1
1
29
12
4
+17
4
ACSI BERGAMO
3
0
0
3
2
61
0
-59
(*) Match winner by penalty (2-0). Figure with an extra point in the Classification.
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
BOBRI (*)
2
1
1
0
9
4
5
+5
2
SK Jilove
2
1
1
0
7
4
4
+3
3
VYKOV
2
0
0
2
4
12
0
-8
(*) Match winner by penalty (1-2). Figure with an extra point in the Classification.
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
10.06
12:30
1
Vikov - SK Jilove
2
5
11.06
11:00
1
SK Jilove - Bobri (*)
2
2
12.06
12:30
1
Bobri - Vikov
7
2
  

     
Data
Time
Match
Hall
Result
12.06
15:30
Jezek  - SK Jilove
1
2
6
12.06
15:30
             Bobri - Nemiroff
2
4
0
  

SEMIFINALS

     
Data
Time
Match
Hall
Result
13.06
09:45
SK Jilove -  Bobri
1
0
2
 
 
 
 
 
 
  

 FINAL
SEMIFINALS
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
13.06
10:40
1
BT Jezek - Rapid Beernem  
3
1
13.06
11:20
1
Bobri - Nemiroff
0
2
  
FINAL
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
14.06
09:30
1
BT Jezek - Nemiroff  
1
2
  
(Group A)
(Group A)
(Group B)


(Group A)
(Group A)
(Group B)


(Group A)
(Group A)
(Group B)
  
THREE QUARTER FINALS
DATA
TIME
HALL
MATCH
RESULT
10.06
12:30
2
Bobri - ACSI Bergamo  
9
0
11.06
11:00
2
Nemiroff - Rapid Beernem
1
0
11.06
15:30
1
SK Jilove - BT Jezek
2
7