[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
1- ARMADA Urai (Russia)
2- VETERANI PRAHA (Czech Rep.)
3- ZAPOROZHIE (Ukraine)

COMPETITION SCHEDULE

GROUP "A"
GROUP "B"
1- VYKOV CESKE BUDEJOVICE (Czech Rep.)
2- METROSTROY Minsk (Belarus)
3- VETERANI DECIN (Czech Rep.)

COMPOSITION  OF  GROUPS

IX EUROPEAN CUP 2018 FUTSAL
 VETERANS +50
GROUP "A"
GROUP "B"
 
Team
P
T
C
L
PG
GA
P
D
1
VETERANI PRAHA
2
1
1
0
8
4
5
+4
2
ARMADA
2
1
1
0
8
3
4
+5
3
ZAPOROZHIE
2
0
0
2
3
12
0
-9
 
ARMADA
VETERANI PRAHA (*)
2
2
ZAPOROZHIE
ARMADA
1
6
VETERANI PRAHA
ZAPOROZHIE
6
2
(*) Macth Winner by Penaltys 2-3, so a score extra point in the standingss
VYKOV 
VETERANI DECIN
8
3
VETERANI DECIN
METROSTROY
0
6
METROSTROY
VYKOV 
0
5
  
 
Team
P
T
C
L
PG
GA
P
D
1
VYKOV  
2
2
0
0
13
3
6
+10
2
METROSTROY
2
1
0
1
6
5
3
+1
3
VETERANI DECIN
2
0
0
2
3
14
0
-11
  
18/09/2018
11:00      HALL "A"           ARMADA– VETERANI PRAHA (GROUP “A”) 
11:00      HALL "B"           VIKOV – VETERANI DECIN ( GROUP“B”)

19/09/2018
11:30     HALL  "A"           ZAPOROZHIE - ARMADA (GROUP “A”)
11:30     HALL  "B"           VETERANI DECIN - METROSTROY (GROUP “B”)

20/09/2018  
10:00     HALL  "B"           METROSTROY - VIKOV (GROUP “B”) 
11:15     HALL  "A"           VETERANI PRAHA - ZAPOROZHIE (GROUP “A”)

21/09/2018
11:30    HALL  "A"             SF 1: A1  -  B2
11:30    HALL  "B"             SF 2: B1  -  A2     

22/09/2018
11:15    HALL  "B"              FINAL
EUROPEAN CUP MICROFUTSAL 3X3,
2018  VETERANS +50
RESULTS
VETERANI PRAHA
ARMADA
2
6
ARMADA
ZAPOROZHIE
5
1
METROSTROY
VETERANI DECIN
2
0
  
FINAL
Date
Time
Match
Result
20.09
16:00
ARMADA
METROSTROY
3
2
  
5-6 PLACES
Date
Time
Match
Result
22.09
11:15
ZAPOROZHIE
VETERANI DECIN  
4
3
  
SEMIFINALS
Date
Time
Match
Result
21.09
11:30
VETERANI PRAHA
METROSTROY (*)
2
2
21.09
11:30
VYKOV  
ARMADA
6
3
(*) Winner of the Penalty game (1-2)
FINAL
Date
Time
Match
Result
22.09
11:15
METROSTROY
VYKOV  
0
5
  
XIII EUROPEAN CUP 2018 FUTSAL
 VETERANOS +40

PARTICIPATING TEAMS

1- MARAKANA (Russia)
2- ZAPOROZHIE (Ukraine)
3- PREMIUM STONAVA (Czech Rep.
4- BT JEZEK PRAGA (Czech Rep.)
5- LLORET (Catalonia)

COMPETITION SCHEDULE

20/09/2018
10:00     HALL"A"    LLORET– ZAPOROZHIE  
11:15     HALL "B"    MARAKANA – BT JEZEK

21/09/2018
15:00     HALL "A"     ZAPOROZHIE - MARAKANA
15:00     HALL "B"     BT JEZEK - PREMIUM STONAVA

22/09/2018  
10:00     HALL "A"     PREMIUM STONAVA - LLORET 
10:00     HALL "B"     ZAPOROZHIE -  BT JEZEK

23/09/2018
10:00    HALL "A"      LLORET- MARAKANA
10:00    HALL "B"      PREMIUM STONAVA - ZAPOROZHIE    

24/09/2018
11:30    HALL "A"      BT JEZEK - LLORET
11:30    HALL "B"      MARAKANA - PREMIUM STONAVA
RESULTS
LLORET
ZAPOROZHIE
3
6
MARAKANA
BT JEZEK
3
1
ZAPOROZHIE
MARAKANA
1
8
BT JEZEK
PREMIUM STOVANA
0
9
PREMIUM STOVANA
LLORET
12
0
ZAPOROZHIE
BT JEZEK
2
5
LLORET
MARAKANA
0
7
PREMIUM STOVANA
ZAPOROZHIE
11
1
BT JEZEK
LLORET
7
4
MARAKANA
PREMIUM STOVANA
0
6
  
STANDINGS
 
Team
P
T
C
L
PG
GA
P
D
1
PREMIUM STOVANA
4
4
0
0
38
1
12
+37
2
MARAKANA
4
3
0
1
18
8
9
+10
3
BT JEZEK
 4
2
0
2
13
18
6
-5
4
ZAPOROZHIE
4
1
0
3
10
27
3
-17
5
LLORET
4
0
0
4
7
32
0
-25
 
EUROPEAN CUP MICROFUTSAL 3X3,
2018  VETERANS +40
FINAL
Date
Time
Match
Result
21.09
16:15
BT JEZEK
ZAPOROZHIE
3
2
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL IX

 EUROPEAN CUP FUTSAL 2018  VETERANS +50

1st
VIKOV  (Czech Rep.)
2nd
METROSTROY Minsk (Belarus) 
3rd
VETERANI PRAHA (Czech Rep.)
3rd
ARMADA Urai (Russia)
5th
ZAPOROZHIE (Ukraine)
6th
VETERANI DECIN (Czech Rep.)

                                                           Best Player Tournament:
                                                           1- Martin Jares (Vikov)
                                                           2- Vasile Hembistsky (Metrostoy)
                                                           3- Kamil Kyral (Veterani Praha)      

GENERAL CLASSIFICATION FINAL

 EUROPEAN CUP MICROFUTSAL 3X3 2018

  VETERANS +50

1st
ARMADA Urai (Russia) 
2nd
METROSTROY Minsk (Belarus) 
3rd
VETERANI DECIN (Czech Rep.)
4th
ZAPOROZHIE (Ukraine)
5th
VETERANI PRAHA (Czech Rep.)

                                                       Best Player Tournament:
                                                      1- Oleg Kopkarev (Armada)
  

GENERAL CLASSIFICATION FINAL xiii

 EUROPEAN CUP FUTSAL 2018

  VETERANS  +40

1st
PREMIUM STOVANA (Czech Rep.)
2nd
MARAKANA (Russia)
3rd
BT JEZEK (Czech Rep.)
3rd
ZAPOROZHIE (Ukraine)
5th
LLORET (Catalonia)

                                                Best Player Tournament:
                                                1- Martin Hanus (Premium Stovana)
                                                2- Alexander Sosnitsky (Maracana)
                                                3- Jan Jerek (BT Jerek) 
  

 GENERAL CLASSIFICATION FINAL cup

 microfutsal 2018   VETERANS  +40

1st
BT JEZEK (Czech Rep.)
2nd
ZAPOROZHIE (Ukraine)

                                                Best Player Tournament:
                                                1- Karol Bartos (BT Jerek)