[./inicio-spanish.htm]
[./index.htm]
[./index.htm]
[./competitions_uefs_male_national-team-inglish.htm]
[./competitons_uefs_male_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_veteranos-inglish.htm]
[./competitions_uefs_male_world-teams-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_national-team-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_champions-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female-cup-uefs-inglish.htm]
[./competitions_uefs_female_supercup_inglish.htm]
[./noticias-inglish.htm]
[./agenda-inglish.htm]
[./agenda2011-inglish.htm]
[./agenda-2012-inglish.htm]
[./agenda-2013-inglish.htm]
[./agenda-2014-inglish.htm]
[./comites-inglish.htm]
[./secretariageneral-inglish.htm]
[./estatutos-inglish.htm]
[./disciplina-inglish.htm]
[./multimediavideos-inglish.htm]
[./multimediagaleriafotos-inglish.htm]
[Web Creator] [LMSOFT]
Select your language
European Union of Futsal (U.E.F.S.)
Union Europea de Futsal
OPEN JUNIORS 2015 CLUBS BORN IN 2002-2003 FUTSAL Y MICROFUTSAL 3X3
COMPOSITION  OF  GROUPS
GROUP "B"
 1- AUSTRALIA 2 (Australia)
2- GAMBIA FS (Catalonia)
GROUP "A"
1- AUSTRALIA 1 (Australia)
2- PEGAS (Russia)
3- LLORET ESPORTIU FS 1 (Catalonia)
3- LLORET ESPORTIU FS 2 (Catalonia)
GROUP "B"
 1- JATT (Israel)
2- GAEL EUSKADI (Basque Country)
3- ESPAÑOL (Catalonia)
COMPETITION SCHEDULE

FUTSAL SECTION
15/11/2015   
09:00 h.: PEGAS - LLORET ESPORTIU F.S. 1                          (Group A)
10:00 h.: GAMBIA FS - LLORET ESPORTIU F.S. 2                  (Group B)
11:00 h.: GAEL EUSKADI- ESPAÑOL                                      (Group C)

16/11/2015   
15:45 h.: ESPAÑOL - JATT                                                          (Group C)
19:15 h.: LLORET ESPORTIU F.S. 1 - AUSTRALIA 1              (Group A) Pompeu
19:55 h.: LLORET ESPORTIU F.S. 2 - AUSTRALIA 2              (Group B) Pompeu

17/11/2015
11:30 h.: AUSTRALIA 1 - PEGAS                                              (Group A)
11:30 h.: AUSTRALIA 2 - GAMBIA FS                                      (Group B)
12:15 h.: JATT - GAEL EUSKADI                                              (Group C)

18/11/2015
15:00 h.: 1st SEMIFINAL: ESPAÑOL - LLORET ESPORTIU F.S. 2
15:00 h.: 2nd SEMIFINAL: AUSTRALIA 1- AUSTRALIA 2
15:45 h.: FINAL: ESPAÑOL - AUSTRALIA 1

19/11/2015
19:15 h.: FUTSAL 5-6-7: 3x1: JATT - LLORET ESPORTIU F.S. 1
19:35 h.: FUTSAL 5-6-7: 3x1: LLORET ESPORTIU F.S. 1 - GAEL EUSKADI
19:55 h.: FUTSAL 5-6-7: 3x1: GAEL EUSKADI - JATT


MICROFUTSAL 3X3 SECTION

16/11/2015
15:00 h.: MICRO (1/4) FINAL: PEGAS - GAMBIA F S                                              

17/11/2015
19:15 h.: MICRO (1/4) FINAL: GAEL 2 - LLORET S. FS 1 Pompeu
19:45 h.: MICRO (1/4) FINAL: GAEL 1 - LLORET S. FS 2 Pompeu
20:15 h.: MICRO (1/4) FINAL: JATT - ESPAÑOL                Pompeu

19/11/2015
11:30 h.: MICRO FINAL: 3x1: GAEL EUSKADI 1 - GAEL EUSKADI 2
11:30 h.: MICRO FINAL: 3x1: PEGAS - GAEL EUSKADI 1
12:15 h.: MICRO FINAL: 3x1: GAEL EUSKADI 2 - PEGAS
  

RESULTS AND STANDINGS

DATA
TIME
GROUP
HALL
MATCH
RESULT
15.11
10:00
B
A
Gambia FS- LLoret Esportiu FS 2
0
4
16.11
19:55
B
Pompeu
LLoret Esportiu FS 2 - Australia 2 
0
4
17.06
11:30
B
B
Australia 2 - Gambia FS
1
0
  
DATA
TIME
GROUP
HALL
MATCH
RESULT
15.11
09:00
A
A
Pegas – LLoret Esportiu FS 1
1
3
16.11
19:15
A
Pompeu
LLoret Esportiu FS 1 - Australia 1
0
4
17.11
11:30
A
A
Australia 1 - Pegas
6
1
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
AUSTRALIA 1   
2
2
0
0
10
1
6
+9
2
LLORET ESPORTIU FS 1
2
1
0
1
3
5
3
-2
3
PEGAS
2
0
0
2
2
9
0
-7
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
AUSTRALIA 2 
2
2
0
0
5
0
6
+5
2
LLORET ESPORTIU FS 2  
2
1
0
1
4
4
3
0
3
GAMBIA FS
2
0
0
2
0
5
0
-5
  
GROUP "B"
GROUP "A"
DATA
TIME
GROUP
HALL
MATCH
RESULT
15.11
09:00
C
A
Gael – Español
0
6
16.11
15:45
C
B
Español - Jatt
6
3
17.06
12:15
C
B
Jatt - Gael
4
2
  
 
Team
P
C
T
L
PG
GA
P
D
1
ESPAÑOL   
2
2
0
0
12
3
6
+9
2
JATT
2
1
0
1
7
8
3
-1
3
GAEL
2
0
0
2
2
10
0
-8
  
GROUP "C"
RESULTS OF JUNIOR OPEN 2015  CLUBS BORN 2002-2003 MICROFUTSAL 3X3
FINAL 3x1
19.11
11:30
GAEL EUSKADI 1
GAEL EUSKADI 2
0
1
19.11
11:50
PEGAS
GAEL EUSKADI 1
1
2
19.11
12:10
GAEL EUSKADI 2
PEGAS
0
0
  
QUARTER FINALS
16.11
15:00
Pegas
Gambia FS
1
8
17.09
19:15
Gael 2
LLoret S. FS 1
5
2
17.09
11:45
Gael 1
LLoret S. FS 2
5
1
17.09
20:15
Jatt
Español
1
6
  
FINAL
18.11
15:45
ESPAÑOL  (*)
AUSTRALIA 1
1
1
(*) Ganador del partido a los Penaltys (3-2)
SEMIFINALS
18.11
15:00
ESPAÑOL 
LLORET ESPORTIU F.S. 2
5
1
18.11
15:00
AUSTRALIA 1
AUSTRALIA 2
4
0
  

GENERAL CLASIFICATION OPEN JUNIOR 2015 FUTSAL CLUBS
BORN IN 2002-2003

  
1th
ESPAÑOL (CATALONIA)
2nd
AUSTRALIA 1 (AUSTRALIA)
3rd
LLORET ESPORTIU FS 2 (CATALONIA)
3rd
AUSTRALIA 2 (AUSTRALIA)
5th
JATT (ISRAEL)
6th
GAEL EUSKADI (BASQUE COUNTRY)
7th
LLORET ESPORTIU FS 1 (CATALONIA)
8th
PEGAS (RUSSIA)
9th
GAMBIA F.S. (GAMBIA)

  
5th - 6th POSITION 3X1
19.11
19:15
JATT 
LLORET ESPORTIU F.S. 1
1
0
19.11
19:35
LLORET ESPORTIU F.S. 1
GAEL EUSKADI
2
3
19.11
19:55
GAEL EUSKADI
JATT (*)
0
0
(*) Winner of the match on penalties (2-3)
GENERAL CLASIFICATION OPEN JUNIOR 2015 MICROFUTSAL 3X3 CLUBS BORN IN 2002-2003 
  
GAEL EUSKADI 2 (BASQUE COUNTRY)
GAEL EUSKADI 1 (BASQUE COUNTRY)
PEGAS (RUSSIA)
ESPAÑOL (CATALONIA)
LLORET ESPORTIU F.S. 1  (CATALONIA)
LLORET ESPORTIU F.S. 2  (CATALONIA)
JATT (ISRAEL)
GAMBIA F.S. (GAMBIA)